tiramisu w thermomix

Błyskawiczne w przygotowaniu tiramisu Thermomix pomoże się zrelaksować przy popołudniowej kawie. Czytając dalej dowiesz się, jak zrobić ten włoski deser bez pieczenia.

Przedstawiamy szybki przepis na tradycyjne tiramisu, które wygląda i smakuje oszałamiająco.

 1. W szklance zaparzyć 200 ml mocnej kawy.
 2. W naczyniu Thermomix z założonym motylkiem, należy ubić 200 g śmietanki 30% przez 40 sek./ obr. 3 i przełożyć do miseczki.
 3. Nasiona wydrążone z 1 laski wanilii włożyć do naczynia miksującego, dodać 3 żółtka, 100 g cukru i 250 g serka mascarpone – ucierać 1 min./ obr. 4.
 4. Teraz dodać ubitą wcześniej śmietanę i mieszać 30 sek./ obr. 2.
 5. Wystudzoną kawę przelać do szerszego naczynia, dodać 30 g amaretto, wymieszać.
 6. Kolejno moczyć delikatnie 6 podłużnych biszkoptów i układać je w prostokątnej formie 15 x 20 cm.
 7. Na warstwę biszkoptów wyłożyć połowę kremu tiramisu Thermomix, po czym położyć kolejną warstwę 6 biszkoptów i przykryć resztą kremu.
 8. Schłodzić deser w lodówce przez 4 h.
 9. Przed podaniem po wierzchu obficie posypać 40 g kakao przesianym przez sitko, można też do dekoracji użyć listków mięty.

Jeśli przygotowujemy nasze tiramisu w urządzeniu Thermomix z mniejszej porcji składników, najlepiej podawać je w przezroczystych pucharkach. Wiele osób zadaje sobie pytanie, ile czasu można taki deser przechowywać w lodówce. Należy je przechowywać w szczelnym pojemniku i najlepiej zjeść w ciągu 2 dni.

Tiramisu bez jajek

Możemy z łatwością przygotować w Thermomix tiramisu bez jajek składający się z kremu waniliowego, kakao i biszkoptów nasączonych kawą z amaretto. To wersja, zwłaszcza dla osób, które powinny unikać jaj ze względu na alergię pokarmową.

Poniżej znajdziesz szybki przepis na ten rewelacyjny deser i dowiesz się, jak zrobić go wykorzystując Thermomix do ubicia kremu.

Składniki na krem Thermomix tiramisu bez jajek:

 • 500 g schłodzonego serka mascarpone
 • 200 g schłodzonej śmietanki 36%
 • 20 g cukru pudru
 • 10 g cukru waniliowego.

Dodatkowo potrzeba:

 • paczka podłużnych biszkoptów
 • szklanka zaparzonej mocnej kawy
 • 30 g amaretto
 • 30 g kakao.
 1. W naczyniu Thermomix z założonym motylkiem ubija się śmietanę, ile czasu? Nie ustawia się kryterium czasu, na obr. 3 ubija się ją do uzyskania gęstej, kremowej konsystencji.
 2. Teraz należy ustawić czas 2 min. / obr. 3 i porcjami dodawać ser mascarpone przez otwór w pokrywie.
 3. Dodać oba cukry i mieszać 10 sek. obr. 3.

Do ostudzonej kawy dodać amaretto i wymieszać, przelać do szerszego pojemnika. W nim nasączać biszkopty i układać je w formie lub pucharkach. Na połowę biszkoptów wyłożyć część masy tiramisu bez jajek, pokryć przesianym kakao. Ponownie wyłożyć nasączone biszkopty i i wygładzić pozostałą częścią kremu. Posypać kakao, przykryć szczelnie folią i schłodzić w lodówce.

To cię zainteresuje.....